W Spokey wierzymy,
że rozwój powinien być zrównoważony

W Spokey wierzymy,
że rozwój powinien być zrównoważony

Co przez to rozumiemy?

Wspierając swoimi produktami sportowe pasje ludzi od 2004 roku, chcemy wspierać także nasze środowisko, a nasze hasło Live with passion przełożyć także na zaangażowanie w kwestie ekologii. Eco to nie tylko chwilowy trend. Aktualnie to konieczność w trosce o własny komfort życia i zdrowie. To już nie tylko kwestia przyszłych pokoleń, ale naszego tu i teraz. Wyjście na trekking w góry, przemieszczanie się po mieście na hulajnodze elektrycznej, praktyka jogi w parku - coraz częściej i coraz chętniej przenosimy się z naszymi aktywnościami na zewnątrz. Ale żeby móc w pełni cieszyć się okolicznościami przyrody, powinniśmy być świadomymi oraz odpowiedzialnymi jej użytkownikami.

POŁĄCZENIE FILOZOFII ECO Z DESIGNEM I TRENDAMI TO NASZ SPOSÓB,
BY SPEŁNIĆ NAJWYŻSZE OCZEKIWANIA NASZYCH KLIENTÓW
W TYM ZAKRESIE, ABY PRODUKT SŁUŻYŁ WAM JAK NAJDŁUŻEJ.


to linia produktów, które powstały w wyniku recyklingu tworzyw sztucznych, charakteryzujących się bardzo wysoką trwałością, a co za tym idzie długim czasem rozkładu. W ten sposób dajemy drugie życie odpadom polimerowym, wytwarzając z nich produkty wysokiej jakości i wielokrotnego użytku.


to pierwszy krok do bycia ekologicznie świadomym konsumentem. W naszej ofercie znajdują się produkty, które częściowo wytworzone zostały z materiałów naturalnych, biodegradowalnych oraz pochodzących z recyclingu.


UŻYWANIE PRODUKTÓW ECO LINE i ECO FRIENDLY TO:

świadomy wybór produktów i troska o swoje zdrowie
posiadanie produktów o dużej wytrzymałości i żywotności
zmniejszenie emisji CO2 i powierzchni zajmowanej przez odpady z tworzyw sztucznych

OPAKOWANIA


Już od dłuższego czasu pracujemy nad tym, aby opakowania, w których dostarczamy do Was produkty Spokey, spełniały ECO standardy ( tzn. był funkcjonalne, ekonomiczne oraz pozostawiały jak najmniejszy ślad środowiskowy). Już dziś część naszych opakowań produkowana jest z ekologicznego kartonu, a w najbliższej przyszłości zamierzamy również do zminimalizowania ilości elementów plastikowych w naszych opakowaniach, takich jak folia czy plastikowe wypełniacze

DIGITALIZACJA


W 2020 roku zmniejszyliśmy o 50% ilość drukowanych katalogów w stosunku do roku ubiegłego, a naszym celem na najbliższe lata jest zupełne zrezygnowanie z papierowej formy prezentowania oferty Spokey. Efektywnie przechodzimy także na cyfrowy obieg dokumentów, ograniczając ilość drukowanych dokumentów oraz zachęcając pracowników do notatek cyfrowych zamiast tradycyjnych zapisków w papierowych notesach

PRACA HYBRYDOWA


W roku 2020 zmniejszyliśmy o połowę naszą przestrzeń biurową, przechodząc w ten sposób na pracę hybrydową i Hot Desk dla naszych pracowników, którzy rotacyjnie pracują z biura. W ten sposób redukujemy ilość konsumowanej energii elektrycznej, wody oraz emisję dwutlenku węglą związanego z dojazdami do biura. Samo biuro mieści się w budynku, który posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, energooszczędne oświetlenie oraz wysokie okna zapewniające dużą ilość naturalnego światła.

ECO WARTOŚCI
 

Zapisz się na newsletter, by otrzymywać powiadomienia o nowościach w Spokey